Найкращі книги 2017

Найкращі книги 2017 року, перекладені українською
Українські видавництва продовжують тішити читачів якісними перекладами творів відомих зарубіжних авторів. Тож Мізки.com вирішив поділитись з вами найцікавішими новинками художньої літератури, які можна читати українською. В сьогоднішній добірці на вас чекають фантастичні світи, незвичайні історії кохання, антиутопії та багато іншого.
Якщо ви віддаєте перевагу художнім творам, тоді в цій добірці ви точно знайдете щось цікавеньке для себе. Адже тут ми зібрали найсвіжіші переклади відомих зарубіжних письменників, які уже відшукали безліч своїх читачів.
Марґарет Етвуд "Оповідь служниці""
Недалеке майбутнє, на колишній території США знаходиться нова тоталітарна держава — Республіка Гілеад. Тут правами наділені лише Командори та їхні Дружини. Останні мають право обирати для своїх чоловіків коханок, які після проходження спеціального курсу підготовки народжують дітей.
Цих жінок називають Служницями. Одна із них —Джун. Колись у неї був чоловік та дочка, але тепер вона коханка Командора. Їй не можна ходити гуляти, бігати, володіти якоюсь річчю… Не можна любити… Але, незважаючи на всі ці правила, героїня пам’ятає, хто вона, а тому готова боротися до останнього.
Ця страхітлива антиутопія — бестселер New York Times.
Кейт Аткінсон "Руїни бога"

Роман “Руїни бога” Кейт Аткінсон був визнаний найкращою книгою 2015 року за версією таких видань, як The Chicago Tribune, Time, Kirkus, Washington Post, The Seattle Times. Також він здобув британську нагороду Costa Book Awards у номінації “Найкращий роман”.

На його сторінках розкривається драматична історія льотчика Тедді Тодда, який пережив війну. Те, що йому довелось побачити за той час важко описати словами. Однак в майбутньому на Тедді чекатимуть такі проблеми, що воєнні перипетії, через які йому довелось пройти, виглядатимуть не такими страшними та болючими.
Книга “Руїни бога” — не лише про війну. Вона про людське життя, яке дуже часто сповнене страху, почуттям провини та діям, які призводять до знищення інших людей.Ірвін Уелш "Трейнспоттінґ"
Книга "Трейнспоттінґ" принесла шотландському письменнику Ірвіну Уелшу світову славу. На її сторінках відкривається світ звичайних людей, які проживають в Единбурзі. У них такі ж проблеми, як і у всіх інших, однак головне тут — стиль подання.

В центрі сюжету — 4 друзів, яких об’єднує залежність від наркотиків, а ще те, що всі вони невдахи та нероби. Один із героїв, Марк, кілька разів пробує зав’язати із цією згубною звичкою, але доходить висновку, що наркотики він насправді обирає свідомо, такий його вибір.
Однак одного разу їм випадає неочікуваний шанс..Еліс Манро “Забагато щастя”
Незважаючи на те, що багато хто вважає жанр, який притаманний творам письменниці Еліс Манро, недостойним “великої літератури”, вона все ж таки зуміла досягнути неабияких результатів. Зокрема, здобути Нобелівську премію.
Її збірка оповідань “Забагато щастя” — це десять історій, в кожній із яких зображені непередбачувані повороти в житті різних людей та їхнє вміння вживатися зі всім, що стається, а інколи — навіть  перевершувати самих себе.
Халед Госсейні "Ловець повітряних змії"
Життя афганського хлопчика Аміра змінилось після жахливого вчинку, свідком якого він став взимку 1975 року. Його бездіяльність, мовчання, боягузтво змінили також долю його друга Гассана. Однак зазирнути всередину себе та в обличчя своїм внутрішнім демонам Амір зумів не одразу. Але це було неминуче, адже пройшовши лише такий шлях можна було відшукати "спосіб знову стати хорошим".
Дебютний роман афгано-американського письменника Халеда Госсейні "Ловець повітряних зміїв" протягом двох років після публікації (2003 р.) займав перші позиції в списку бестселерів New York Times.
Ерік-Емманюель Шмітт “Концерт пам’яті янгола”
Чи знаєте ви, хто вважається покровителькою зневірених людей, тих, кому здається, ніби виходу вже немає? Ця Свята Рита, і саме її постать письменник Ерік-Емманюель Шмітт зробив стрижневою для своєї збірки новел “Концерт пам’яті янгола”.
Автор намагається з’ясувати, чого в людині більш — божественного чи диявольського; дослідити, чи властиво людині змінюватись під тиском обставин; що робити, коли навколо начебто безвихідь?
Ніл Ґейман "Американські боги"
Роман "Американські боги" Ніла Ґеймана став справжньою класикою, а за його мотивами знятий однойменний серіал.  англійський письменник відзначений преміями "Неб'юла" та "Г'юго".
В центрі сюжету — колишній в'язень Тінь Лун. Його випустили із в'язниці достроково через загибель в автокатастрофі дружини. На волі герой отримує від загадкового пана Середи пропозицію стати охоронцем, водієм та попихачем. З цього і починається химерна та сповнена таємничості мандрівка Тіні Лун по Америці.
Хорхе Луїс Борхес та Адольф Бйой Касарес “Шість головоломок для дона Ісидо Пароді”
Аргентинські письменники Хорхе Луїс Борхес та Адольф Бйой Касарес були не лише друзями, вони також і разом писали. А тепер їхнє пародійно-детективне творіння “Шість головоломок для дона Ісидо Пароді” перекладено українською.
У книзі розповідає про детектива Ісидро Пароді, який сидить у буенос-айреській в’язниці. Однак це не заважає йому займатися розслідуваннями. Тут на читача чекає маса таємниць та пристрастей по-аргентинськи, приправлених іронією.
Колсон Вайтхед “Підземна залізниця”
За часів рабовласництва в Сполучених Штатах Америки існували підземні лабіринти. Саме завдяки ним люди, які працювали на плантаціях та шукали кращої долі, могли втекти до північних штатів та Канади.
Головна героїня твору, рабиня Кора, більше не може гнути спину на бавовняній плантації в Джорджії. Тому, дізнавшись про підземну залізницю, готова ризикнути, щоб втекти з цього пекла. Однак жінка не знає, що попереду на неї чекає ще гірший кошмар.
Книга “Підземна залізниця” Колсона Вайтхеда не лише про сильну жінку та її важкий шлях, вона про боротьбу людей за свободу та гідне життя. Ця реалістична історія покаже читачу важливі етапи становлення США як держави.
Це найкраща художня книга 2016 року Amazon, а також переможець The National Book Award та Міжнародної Букерівської премії 2017 року.
В’єн Тан Нґуєн “Симпатик”
В 1975 році, після падіння Сайгона, капітан в’єтнамської армії разом з іншими співвітчизниками перебирається в США. В Лос-Анджелесі він планує розпочати нове життя. Але для нього не все так просто, адже герой — шпигун, і йому доводиться вести подвійне життя.
Таке роздвоєння знайоме йому ще з дитинства: його мати — в’єтнамка, а батько — француз; хоча він — європеєць, та вчився у Каліфорнії, і скільки себе пам’ятає — завжди був шпигуном.
Але на чиєму боці капітан? І що робити із духовною війною? Коли життя наповнене не лише любов’ю та дружбою, але й зрадою, зробити правильний вибір буває дуже складно.
Книга “Симпатик” В’єн Тан Нґуєн отримала 8 премій (серед них - “Пулітцерівська премія, “Ендрю Карнегі та “Едгар”), та є книжкою року за версіями The New York Times і Wall Street Journal.

Коментарі