Залучення дітей до читання

Скаргами батьків на те, що дитина зовсім не читає, а проводить весь вільний час за комп'ютером, зараз нікого не здивувати. Хоча, може бути вони, батьки, і усвідомлюють необхідність прищеплювати дітям любов до книг, але особливо не присвячують турботам про це належний час. Якщо ви все-таки зважилися залучати дитину до читання, то в першу чергу необхідно враховувати вік дитини, так як для кожної вікової групи треба вибирати відповідні їй за тематикою й оформлення книжки.

Якщо дитині 1-3 роки, йому потрібні книжки невеликі, з щільними, картонними сторінками, адже дитині, цілком можливо, захочеться спробувати їх на зубок. Природно, книжки повинні бути з барвистими картинками, на яких зображені діти, звірі, квіти...Дуже важливо якість картинок. Зараз можна зустріти такі книжки для дітей, де визначити, що ж за звір зображений на картинці не зможе навіть дорослий.
Для такого віку цілком підійдуть книжечки віршів і пісеньок, коротких, простих, добрих казок. Вдома вони повинні бути розміщені в місцях, звідки дитина, при бажанні, зможе їх дістати сам. А якщо вже малюк попросив почитати йому, то відмовляти йому ніяк не можна, незалежно від того, що у вас не дороблені якісь домашні справи, або ви планували зайнятися ще чимось іншим. Не забувайте при читанні застосовувати жести, міміку, змінювати голос та інтонації. Зробіть вашій дитині з зустрічі з книгою невеликий, казковий, святковий спектакль, радує його.
З трьох до семи років малюку вже потрібні трошки інші книжки, теж не товсті і не важкі, барвисті, з віршами і короткими казками і розповідями, на сторінці повинен бути текст, надрукований великими літерами і обов'язково з картинками. Дуже підходящі дитині такі книги, які він зможе прочитати сам за один присід, не встигнувши стомитися. Дуже часто можна знайти багато корисної інформації для прищеплення дитині любові до читання на форумах для батьків. Відвідавши такий родинний форум, ви почерпнете для себе багато корисної інформації, яка стане в нагоді вам для навчання і розвитку вашого малюка.

Для діточок з семи до одинадцяти років вже цілком підійдуть книжки обсягом від трьох до п'яти сторінок, звичайно ж, поки ще з казками і чудовими історіями. Після того, як дитина сам (може бути з невеликою вашою допомогою) прочитав книгу, треба в особливій, спеціально виділеної тетрадочке або блокноті, в присутності маленького читача, записати назву книги. Чим більше буде список прочитаних книг, тим вище у дитини буде самооцінка. Не забувайте похвалити дитину після читання, для нього це дуже приємно і важливо. У цьому віці дитині вже будуть цікаві розповіді про тварин, захоплюючі пригоди ровесників і, звичайно ж, чарівні казки.
Для дітей з одинадцяти до шістнадцяти років, при виборі книжок треба враховувати його схильності та інтереси. Також батькам не завадить пам'ятати наступні поради:
- не викладайте перед дитиною відразу стопку книг, для читання нього поки більшою мірою не задоволення, а робота або навчання, і такий обсяг може його налякати;
- дуже зручний щоденник читача - в ньому можна фіксувати назви книг, які вже прочитали, малювати героїв, як їх бачить дитина, висловлювати свою думку про книгу;
- книги завжди повинні лежати на виду і в доступних для дитини місцях;
- нехай читання не стомлює дитину, не наполягайте, щоб він багато читав, нехай краще присвячує цьому небагато часу, але регулярно.

Якщо в будинку кілька дітей, простір для творчості розширюється неймовірно - можна влаштовувати конкурси, де діти будуть переказувати прочитані книжки або малювати героїв книги, як вони їх бачать. Звичайно ж, в таких конкурсах завжди буде перемагати дружба.

Коментарі